Jste zde: Home Sezona Sezona 2008/2009 Reportáže Mankovice - Bordovice 0:2

Mankovice - Bordovice 0:2

Sestava: Peiger, Farkavec, Kocián, Melčák, Kašpárek, Machynka, Raška (89. Geryk), Šuhajda, Vaněk (C), Macháček, Vala

Rozhodčí: Fieber P.

Mankovice

30. 5. 2009

Bordovice
Mankovice
Bordovice
Góly
8' Macháček
38' Vaněk
54'
71'
79'
Střídání
89' Geryk (Raška)
Žluté karty
58' Kocián
Červené karty
-

Bordovice vstoupily do zápasu velmi dobře. Od začátku si vytvářeli šance. Hned ve 4. minutě střílel na bránu Dalibor Vala, jeho pokus ale odkopl obránce Mankovic a byl z toho jen rohový kop. Po tomto rohovém kopu se snažil hlavou dostat míč do brány Dalibor Šuhajda, míč ale bránu minul. O 4 minuty později poslal Vala centr Macháčkovi a ten dostal Bordovice do vedení 1:0! Tomáš Macháček byl při chuti, když dostal centr od Šuhajdy, vystřelil z první a mohl přidat druhou branku, brankář jeho střelu ale chytil. Domácí Mankovice se dostaly do šance v patnácté minutě, ale střela mířila mimo. Ve 27. minutě byl Bordovicím odpískán faul a Mankovice zahrávaly přímý kop, který nadvakrát zlikvidoval Lumír Peiger. O chvíli později měly Mankovice možnost dalšího volného přímého kopu, brankář Peiger bez problémů míč chytil. V 38. minutě se gólově prosadil Pavel Vaněk, ke kterému se dostal odražený míč a Vaněk jej bez problémů dostal za brankářova záda. Zvýšil tak vedení Bordovic na 2:0. V nastaveném čase prvního poločasu ještě vystřelil Roman Raška, tato velmi pěkná střela ale jen orazítkovala břevno.

Prvních asi deset minut druhého poločasu se nic velkého nedělo. V 54. minutě využily domácí Mankovice prvního střídání. O 4 minuty později obdržel Jan Kocián žlutou kartu za faul na hráče Mankovic. Mankovice zahrozily před bránou, střela ale mezi tyče nemířila. O chvíli později se do šance Mankovice dostaly znova, útočník s míčem byl velmi rychlý a předběhl Viktora Melčáka, tato nebezpečně vypadající situace ale dopadla dobře, protože Melčák stihl hráči míč odkopnout a byl z toho pouze roh. Šance byla taky na druhé straně, když poslal Vala přesnou přihrávku do běhu Macháčkovi, který se dostal do dobré šance, ale pomezní rozhodčí hlásil ofsajd a akce byla přerušena. V 72. minutě Mankovice vystřídaly a o 7 minut později využily i třetího střídání. V posledních deseti minutách utkání měl ještě blízko ke gólu Tomáš Macháček, jeho střelu z úhlu ovšem brankář chytil. Dvě minuty před koncem měly gólovou šanci Mankovice, když Viktor Melčák nedosáhl na hlavičku a útočník Mankovic se ocitl sám před brankářem, Lumír Peiger ale dobře vyběhl a nedal tak útočníkovi na vstřelení gólu šanci. V 89. minutě hřiště opustil Roman Raška a na hřiště se na malou chvíli podíval Přema Geryk.

Bordovice předvedly dobrý fotbal, bojovný a tempo zápasu drželi až do závěrečného hvizdu hlavního sudího. K výkonu jim určitě také pomohli fanoušci, kteří v Mankovicích vytvořili skvělou fotbalovou atmosféru a bouřili v bordovském kotli!

od 16. 8. 2008 892 162