Jste zde: Home Články Spálov vs. Bordovice 4:0

TJ Sokol Bordovice

Spálov vs. Bordovice 4:0

IMG 9920Bordovice zajížděly ke svému dalšímu utkání do dalekého Spálova, který hraje na špici naší soutěže, tudíž byl považován za favorita a to i díky tomu že Pítrově družině se na jaře zatím vůbec nedaří a na své konto si připsali pouze jeden bod za remízu v derby s Tichou.

Sestava: Turoň – Klos (73. Fusek), Vaněk, Blažek, Sosenka – Melčák (69. Najvar), Raška, Holiney, Peťko – Geryk, Zůbek (46. Hieke) Náhradníci: Fusek, Najvar, Hieke

Oba mančafty přivítalo s úvodním hvizdem lehké poletování sněhových vloček, ale jako by právě zimní počasí oba týmy nabudilo a donutilo předvádět bojovný a aktivní fotbal. Bohužel hned ve 3. minutě udělal velkou chybu náš brankář Turoň, který doslova daroval gól soupeři. Sám před prázdnou bránou se Spálovský kanonýr Ambrož nemýlil a otevřel skóre zápasu. 1:0. Bordovice mohly odpovědět hned v 6. minutě když roh Holineye propadl až na zadní tyč, kde už jako tradičně čekal na svou šanci Klos. Tentokrát se ale neprosadil, jelikož netrefil bránu. V 18. minutě se odehrál obrovský závar ve vápně domácích. Po autu Peťka sklepl Geryk hlavou na Zůbka, jeho střela byla zblokována stejně jako další dvě rány od Vaňka a Rašky. Bohužel ve 21. minutě se naše obrana opět nepohodla a ani jeden z dvojice Blažek, Turoň si nekřikli, míč neodkopli a domácí útočník Ambrož opět skóroval pohodlně do prázdné brány a zvýšil stav na 2:0. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat. Tentokrát ale Spálovští předvedli pohlednou kombinaci, po které svůj hattrick dokonal už po půlhodině hry Ambrož. Ještě do konce poločasu mohlo být s Bordovskými hochy daleko hůř. Jenže tentokrát gólman Turoň své spoluhráče podržel a tvrdou střelu dokázal udržet v rukavicích. Do šaten se tedy šlo za stavu 3:0 pro domácí.

Do druhé půle už Bordovice nastoupily s vědomím, že hůř už snad být nemůže a že není co ztratit. Aktivní přístup a napadání nasvědčovaly, že se hosté ještě nevzdávají. V 58. minutě opět po závaru zahrozil Melčák, který vyslal výbornou střelu, ale na domácího strážce svatyně byl krátký a ten výborným zákrokem podržel svůj tým. Takovou radost už ale neměl o pět minut později, když z hranice velkého vápna vyslal svou slabší levou nohou krásnou střelu pod břevno Hieke a upravil skóre na 3:1. Bordovice se i nadále snažily tlačit na soupeře, ale další vyloženou šanci si už nevytvořily. Tři minuty před koncem ještě domácí stihli přidat jeden gól, kdy už Bordovice hrály téměř bez obrany a všechny síly vhrly do útoku. Sice byla situace velmi sporná z pohledu ofsajdu, ale sudí branku uznal a výsledková tabule se tak zastavila na skóre 4:1 pro domácí. Nutno podoktnout že utkání by možná bylo úplně jiné, kdybychom soupeři nedarovali dva góly hned v úvodu utkání, ale na „kdyby“ se bohužel nehraje. V následujícím utkání přivítají Bordovice doma Hukvaldy a týden na to budeme zajíždět do Kateřinic. Musíme si přiznat, že tyhle zápasy pro nás budou klíčové vzhledem k boji o záchranu. Doufáme v obrovskou podporu fanoušků, kterou budeme zcela určitě potřebovat.

Autor: Přemysl Geryk