Jste zde: Home Články Bordovice nedosáhly na body ani ve Vlčovicích, soupeři podlehly 2:1

Bordovice nedosáhly na body ani ve Vlčovicích, soupeři podlehly 2:1

IMG 9920V 17. kole I.B třídy skupiny D svedl los proti sobě týmy nedalekých Vlčovic a Bordovic. Ideální fotbalové počasí doprovázelo tento zápas, který již dopředu sliboval velký boj a derby týmů, které od sebe dělí jen pár kilometrů, a které na tom byly v tabulce naprosto totožně.

Oba týmy do tohoto utkání nasbíraly 17 bodů, a disponovaly totožným skóre 21:38. Hned od úvodu utkání si soupeři nic nedarovali. Mnohem více ze hry měli domácí, kteří svými nebezpečnými míči za obranu Bordovic hosty trápili, avšak pozorná a dobře organizovaná obrana Bordovic si s většinou těchto akcí poradila. Pokud už však nějaký útok domácím vyšel, střela mířila výrazně mimo tři tyče Turoňovy svatyně, nebo si se střelami na branku hostující gólman poradil. Ve 20. minutě se konečně odhodlal bordovský snajpr Kaša a svou jedovatou střelu vyslal jen půl metru od šibenice branky Vlčovic. Další pokus na sebe nenechal dlouho čekat a opět u toho byl neúnavný „express“ Kaša. Míč po straně zatáhl, centrem pod sebe oslovil nabíhajícího Geryka, který uplatnil svůj výtečný výběr místa, avšak skórovat se mu nepodařilo. Další šance přidávali opět hráči Vlčovic, avšak hlavním prvkem zápasu byl nespočet osobních soubojů, které byly hlavně uprostřed hřiště. Pro všechny hráče byl tento zápas velmi fyzický náročný a jistě hodně bolel. Zde se bohužel začala projevovat kaňka utkání, která jej ovlivnila více, než by si kdokoliv přál. Hlavní rozhodčí utkání totiž naprosto zbytečně šetřil kartami při zákrocích, které sebou nesly jasné známky přílišné a zbytečné tvrdosti. Zároveň měřítko hodnocení zákroku hlavního arbitra bylo přinejmenším velmi podivné. Už v prvním poločase se vryl do paměti hráčů a fanoušků Bordovic pomezní rozhodčí Kyselý, který byl svědkem tvrdého úderu loktem domácího gólmana do našeho útočníka Geryka, který tento souboj odnesl vyraženým dechem a silným otřesením z tohoto tvrdého a nesmyslného "knock - outu". Do kabin se šlo za nerozhodného výsledku 0:0.

Bordovští hráči byli plní odhodlání si z tohoto zápasu odvést všechny body a pro to nasadili všechny své síly. Bohužel, zhruba v 60. minutě skórovali hráči Vlčovic. Ztráta míče na půlce, rychlý přechod do útoku, střela zpoza šestnáctky, kterou gólman Turoň vytěsnil pouze do stítě. To znamenalo 1:0 pro domácí. Avšak hráči Bordovic se boje nevzdali. Ovocem proto byla vyrovnávací branka v 68. minutě. Krajní záložník Peťko se dostal k odraženému míči, který k němu spadl z výšky a velmi zkušeně poslal míč k tyči brankáře domácích. 1:1! Bordovice stále chtěly hrát a aktivní hra byla znatelná. Stejně nebezpečné však byly útoky Vlčovic, které byly svým rychlým přechodem velmi těžce bránitelné. Avšak tento skvělý zápas se rozhodli převzít do svých rukou aktéři, kteří by měli být vidět v zápase co nejméně. Útok Vlčovic zabrzdil Klos naprosto čistým skluzem, kdy odehrál míč hráči Vlčovic, ten však pokračoval v pohybu, přepadl na zem a rozhodčí se naprosto nesmyslně rozhodl dát velkou příležitost domácím, zhruba 5 metrů od šestnáctky soupeře. Přímý kop padl Turoňovi do rukavic, avšak hostující gólman měl problémy a míč krotil na brankové čáře. Po 5-10 sekundách se k nepochopení všech na stadiónu rozhodl ukázat asistent rozhodčího Kyselý, který ukázal, že míč překročil brankovou čáru a Vlčovice se dostaly do vedení 2:1. Velmi odvážný krok pomezního, který podstatnou část druhého poločasu provykládal s fanoušky a sliboval, že se ještě budeme všichni divit, co se bude dít. Musíme mu dát za pravdu, protože opravdu se divili všichni. Co je však nejvíc zarážející, je fakt, že sám rozhodčí po zápase přiznal, že situaci neviděl přesně, ale podle polohy gólmana usoudil, že to byl gól. Tímto se rozhodčí Kyselý rozhodl zviditelnit rozhodnutím, které je pro svou nepochopitelnost naprosto zásadní pro celé utkání. Do konce zápasu se již nic nestalo a všechny tři body zůstaly na půdě domácích. Jednalo se o remízový zápas, který byl jistě pohledný pro všechny přihlížející. Proto zůstává smutným faktem to, že se muži s píšťalkou a praporkem rozhodli zápasu dát svou tvář. To se jim bezpochyby povedlo. Snad jim zůstal pocit jistého zadostiučinění a radosti, neboť právě tu vzali všem hostujícím hráčům a fanouškům, kteří věřili, že se utkání rozhodne mezi 22 hráči, kteří nastoupí proti sobě. Nestalo se tak bohužel a nezbývá než zvednout hlavy nahoru, zabojovat v dalším utkání a nenechat si exhibováním rozhodčích zkazit pocit radosti, který sport na této rekreační úrovni přináší.

Autor článku: Jan Klos

od 16. 8. 2008 442 645