Jste zde: Home Články Bordovice si z Tiché odvezly bod za jednobrankovou remízu

Bordovice si z Tiché odvezly bod za jednobrankovou remízu

IMG 9920K druhému jarnímu mistrovskému utkání zajížděly Bordovice do nedaleké Tiché. V prvním ostrém zápase jara obě mužstva prohrála a tak bylo jasné, že chuť a touhu po bodech budou mít oba soupeři. Při pohledu na tabulku je jasné, že do role mírného favorita byli pasováni domácí, ale jak všichni víme, v „derby“ se může stát cokoliv.

Sestava: Turoň – Klos (53. Sosenka), Černoch, Kovařík, Vaněk – Raška, Geryk – Zůbek (Peťko), Holiney (90. Fusek), Rajnoch (45. Blažek) – Kaša (75. Melčák)

Náhradníci: Fusek, Peťko, Blažek, Melčák, Sosenka

Hned ve 12. minutě se do první šance dostaly Bordovice, když nečekanou střelu vyslal z úhlu Zůbek do tyče. Poté se hrálo především ve středu hřiště a žádné velké šance k vidění nebyly. To se změnilo ve 30. minutě kdy první vážnější ohrožení Turoňovy svatyně vyprodukoval Švrček. Hned minutu na to rozjeli pěknou akci naši borci a po skvělém zatáhnutí po lajně a následném přízemním centru Holineye neproměnil tutovku náš nejlepší střelec zimní přípravy Kaša, který přestřelil bránu ze dvou metrů. Gólu se tedy diváci dočkali až v poslední minutě první půle, kdy standardní situaci rozehrál Holiney, jeho centr prodloužil Kaša za sebe na zadní tyč kde zkušeně číhal Klos a nemýlil se! Zaslouženě 1:0 pro Bordovice.

Druhou půli zahájili aktivněji hráči Tiché, na kterých byla vidět snaha s utkáním ještě něco udělat a zvrátit jej ve svůj prospěch. Výborně fungující obrana Bordovic ale dlouho nepouštěla domácí do žádné velké šance a tak se museli hráči Tiché odhodlávat i ke střelám z větší vzdálenosti a jedna taková v 79. minutě skončila dokonce na břevně. Bordovice už se soustředily na bránění, byly pod tlakem a vyrážely pouze do brejků ve dvou maximálně třech hráčích. Už se zdálo, že plný bodový zisk poputuje do Bordovic, ale Tichá oplatila soupeři gól z poslední minuty první půle stejnou měrou. Po závaru v šestnáctce se míč dostal k Suchomelovi a ten střelou do tyče a následným odrazem do zad gólmana Turoně šťastně vyrovnal na konečných 1:1.

Oba poločasy měly úplně jiný obraz hry, kdy první půle vyšla herně i výsledkově lépe Bordovicím a ta druhá pro změnu Tiché. Dá se tak tedy tvrdit, že remíza je nejspíš zasloužená a spravedlivá pro oba celky.

Autor článku: Přemysl Geryk

od 16. 8. 2008 442 645