Jste zde: Home Články Přípravné utkání: Bordovice - Studénka 4:6

Přípravné utkání: Bordovice - Studénka 4:6

ilustracni3Bordovice v sobotu 12. března nastoupily k předposlednímu přípravnému utkání na UMT v Novém Jičíně, ve kterém podlehly soupeři ze Studénky 6:4.

Branky: 2x Blažek, 2x Zůbek (jedna z penalty)

Rozhodčí: Žáček

Sestava: Turoň – Klos, Černoch, Kovařík, Sosenka – Raška, Vaněk – Peťko, Zůbek, Rajnoch – Fusek N: Blažek, Najvar

Předposlední utkání zimní přípravy nám výsledkově ani herně nevyšlo. Studénka byla pohyblivější a při práci s míčem rychlejší než my, což bylo vidět hlavně při kombinaci směrem dopředu. Dostala se brzy do vedení dva nula. My měli také několik šancí ke vstřelení gólu. Hlavně po zatažení míče po pravé straně a následném centru do vápna. Z těchto akcí se ujala pouze jedna. Sosenka vyslal kvalitní přihrávkou Rajnocha a jeho centr zúročil Zůbek a snížil na 1:2. Vyrovnání pak přinesla branka Blažka, který vystihnul rozehrávku obránce, obešel brankáře a zasunul míč do sítě. Studénka stačila ještě do poločasu strhnout vedení na svoji stranu.

Hned na začátku druhého poločasu jsme inkasovali počtvrté a zanedlouho popáté. Snížení na 3:5 přinesla penalta po zákroku na pronikajícího Blažka, kterou proměnil Zůbek a na 4:5 upravil stav opět Blažek po hezkém Najvarově zatažení míče po pravé straně a následné prudké přihrávce před bránu. Za tohoto stavu to vypadalo na vyrovnání, ale to bychom museli lépe nakládat s dobrými pozicemi a gólovými šancemi v šestnáctce soupeře. Několikrát možnost aspoň nějak zakončit doslova vyšuměla nebo dokonce skončila nebezpečným protiútokem. Nutno také napsat, že soupeř minimálně dvě tutovky do prázdné brány, kterými mohl pohodlně navýšit vedení, promrhal šperkováním akce přihrávkami navíc a následným zakončením mimo. A tak přidal už jen jednu branku po naší špatné rozehrávce rohu a stanovil tenisový výsledek zápasu, ve kterém byl celkově lepším týmem. Sice se jednalo o přípravu, kde se hráči točí a tolik se nehledí na výsledek. Přesto jsem od mnoha hráčů čekal lepší výkon. Je to pro ně možnost ukázat se v době, kdy několik hráčů obvyklé základní sestavy z různých důvodů nehraje.

Poslední přípravný zápas nás čeká v Novém Jičíně v pátek 18.3.2016 v 18 hodin proti Bartošovicím.

Autor článku: Jan Pítr

od 16. 8. 2008 432 341