Jste zde: Home Články Přípravné utkání: Bordovice - Mořkov 1:2

TJ Sokol Bordovice

Aktuální informace a reportáže zde: https://www.facebook.com/tjsokolbordovice/

Přípravné utkání: Bordovice - Mořkov 1:2

IMG 9920V pořadí třetí přípravné utkání sehrály Bordovice v sobotu 5. 3. opět na umělé trávě Soupeřem byl nedaleký Mořkov, který přivítáme na vlastním hřišti v mistrovském utkání 28.5.

Sestava: Turoň – Sosenka, Černoch, Vaněk, Klos – Geryk, Raška – Najvar, Zůbek, Fusek – Hieke N: Enčev, Blažek

Jak je vidět na sestavě, naše mužstvo má velmi rozsáhlou marodku a trenér Pítr neměl moc možností a variant na prostřídání.

Začátek utkání vyšel lépe mořkovským fotbalistům, kteří drželi míč pod kontrolou a po většinu času na svých kopačkách. Bordovice hrály z obrany a čekaly spíš na brejky, které ale nevycházely především díky nepřesným přihrávkám a neschopnosti podržet míč na soupeřově polovině. První gól padl po úniku po lajně a následné přihrávce do vápna, kde si našel míč útočník soupeře a střelou k tyči nedal šanci Turoňovi. Zanedlouho odpověděly i Bordovice podobnou akcí, kdy dal míč pod sebe na hranici šestnáctky Hieke, našel Zůbka, který patou přiťukl Gerykovi a ten střelou zpoza šestnáctky trefil přesně k tyči a vyrovnal na 1:1. Jenže ani tento stav netrval příliš dlouho, když na hranici velkého vápna vykoupal protihráč svými kličkami snad tři hráče Bordovic a následnou střelou, kterou ještě lehce tečoval Vaněk, získal zaslouženě vedení opět na stranu Mořkova. Mořkov ještě hrozil ze standardních situací, ale zvýšit vedení se jim nepovedlo a tak se šlo do kabin za stavu 2:1.

Druhý poločas měl obraz hry zcela jiný než ten první. Bordovice si začaly více věřit a svým zvýšeným pohybem a aktivitou dělaly problémy mořkovské obraně. Do šancí se tlačil především Zůbek, který neproměnil obrovskou šanci, poté Raška vystrašil soupeře hlavičkou a další závar v šestnáctce nezakončil příliš tvrdou patičkou ani Geryk. Mořkov hrál trpělivě v obraně a vyrážel do rychlých brejků, které ale velmi pečlivě a skvěle hatila obrana v čele s Černochem a gólmanem Turoňem. Velmi aktivní byl na pravé straně Enčev, který posílal do vápna jeden centr za druhým, ale žádné zakončení se neujalo. V nastavení vyrazil na poslední roh i brankář Turoň, kterého si možná soupeři spletli s rozhodčím díky stejné barvě dresu. Ten této malé výhody využil a dokonce i zakončil, ale jeho střela byla zblokována a následný pokus vyslat do zakončení Geryka zastavil zvednutý praporek pomezního. Poté se hlavní arbitr Michal David rozhodl utkání ukončit za stavu 2:1 pro Mořkov.

Bordovice se tedy opět nedočkaly výhry a připsaly si tak druhou prohru v řadě. Nutno říct, že tomuto utkání by slušela spíše remíza. Hráči Bordovic se ale rozhodně nemusí za předvedený výkon stydět, protože především v druhé půli ukazovali velmi pohledný a útočný fotbal.

Další utkání sehrají Bordovice opět v Novém Jičíně na umělé trávě v sobotu 12. 3. od 16:00 proti Studénce, která je účastníkem Okresního přeboru. 

 

Autor článku: Přemysl Geryk

 

Návštěvnost

Návštěvy [+/-]
Dnes:
Včera:
Předevčírem:
135
193
155

+38

Celkem
od 16. 8. 2008 852 904
Facebook
Youtube