Jste zde: Home Články Přípravné utkání: Bordovice - Chuchelná 1:2

Přípravné utkání: Bordovice - Chuchelná 1:2

ilustracni3Bodovice dnes nastoupily ke svému druhému přípravnému utkání v zimní pauze. Soupeřem byla Chuchelná, která je účastníkem I.B třídy sk.A, kde je s 23 body na 4. místě.

Sestava: Turoň – Sosenka, Vaněk, Černoch, Klos – Geryk, Raška – Melčák, Zůbek, Fusek – Matúš N: Blažek, Hieke, Moravec

Vzhledem k tomu, že šlo o přípravu a v našem týmu je spoustu nových hráčů, se sestava měnila velmi často i v průběhu hry a bylo vidět, že jde hlavně o zkoušení nového systému a začlenění noviců do kádru.

V prvním poločase jsme příliš šancí neviděli, jelikož obě mužstva předváděly spíše tvrdou hru založenou na velkém množství osobních soubojů. Výborné zmenšování hřiště, vysunuté napadání a rychlé přistupování k hráčům soupeře od našich kluků výborně omezilo útočné choutky protivníka. Díky těmto činnostem se Chuchelná dostávala pouze k nakopávání dlouhých míčů z vlastní půle, se kterými si naše obrana dokázala poradit a nejednou skvěle vystavila soupeře do ofsajdového postavení. Hosté tak hrozili především ze standartních situací, kde se snažili využívat svých vysokých hráčů. Do šaten se šlo za stavu 0:0. Mírnou převahu měly Bordovice, které si vytvořili i pár slibných šancí, ale vstřelit gól se jim nepodařilo.

Ve druhé půli jsme již mohli vidět daleko pohlednější fotbal z obou stran. Obě mužstva jako by si zvykly na umělou trávu a předváděly rychlé kombinace a povedené fotbalové akce. Do vedení šli hosté poté, co dlouhý nakopnutý míč propadl až za naše stopery, výborně to přečetl Turoň a vypadalo to, že vše vyřeší svým vyběhnutím a odkopem někam na tribunu, jenže se tak nestalo a po hrubce kdy míč netrefil, šel útočník hostů sám na prázdnou bránu, kterou samozřejmě neminul a otevřel skóre na 1:0. Než se z toho naši kluci stihli oklepat, hosté šli do vedení 2:0. Po ztrátě míče na polovině soupeře a následném prohraném souboji někde ve středovém kruhu šli hosté do brejku tři na jednoho. Vyřešili to velmi kolektivně a po kličce na brankáře a následné přihrávce pod sebe zakončovali opět do prázdné brány. Bordovice se pak ujaly taktovky a drželi míč na svých kopačkách, vytvářeli si i náznaky šancí a mnoho standardek, ale soupeř odolal. Snížení přišlo až 5 minut před koncem zápasu, kdy dlouhý nákop stopera Blažka našel přesně Hiekeho a ten lišácky z první obhodil gólmana a mohl slavit. Další šance na vyrovnání už nepřišly a rozhodčí Seidler ukončil utkání za stavu 2:1 pro Chuchelnou.

Další utkání sehrají naši borci opět na umělé trávě v Novém Jičíně, tentokrát ale v sobotu od 18 hodin. Soupeřem bude Mořkov.

Autor článku: Přemysl Geryk

od 16. 8. 2008 442 645